Зміцнення зв’язок

(Голосів: 3. Рейтинг: 5,00 з 5)

Зв’язки – це щільні утворення зі сполучної тканини, які з’єднують кістки між собою. Зміцнення зв’язок значно впливає на загальне зміцнення всього нашого організму. Професійні спортсмени, а також люди похилого віку завжди ризикують отримати травму зв’язок. Цей ризик можна зменшити, якщо комплексно тренувати свої сухожилля та зв’язки. Травма зв’язок може спричинити не просто закінчення професійної кар’єри у спорті, але і призвести до втрати повноцінного функціонування руки чи ноги.

Щоб цього не сталося, потрібно ще в молодому віці зайнятися зміцненням своїх зв’язок. Адже будь-яку хворобу чи траму краще попередити, ніж лікувати.

Для комплексного зміцнення ваших зв’язок потрібно рухатися в трьох напрямках: вживати спеціальні препарати, виконувати певні фізичні вправи, дотримуватись дієти.

Препарати, які допомагають зміцнити структуру зв’язок та сухожиль, розділяються згідно вмісту діючих речовин на:

•хондроїтинові;
•глюкозамінові;
•колагенові.

Засоби, які містять хондроїтин, не провокують практично ніяких побічних ефектів так як хондроїтин це природна для нашого організму речовина. До таких препаратів належать: Структум, Хондроїтин Сульфат, Хондроксид, Дона.

Прпарати, які містять в свому складі глюкозамін також прекрасно підійдуть для комплексного зміцення зв’язок. Глюкозамін – це активна речовина, яка входить до складу наших кісток, хрящів, шкіри, сухожиль, зв’язок, судин. Вона нормалізує обмінні процеси в сполучній тканині і тим самим благотворно впливає на зміцнення та відновлення сухожиль і зв’язок.

Колагеновмісні препарати незамінні для профілактики та лікування зв’язок. Вони знімають запалення та живлять зв’язки, зміцнюють їх структуру.

Існує також цілий ряд фізичних вправ для зміцнення зв’язково-суглобового комплексу. Всі вони базуються на забезпеченні помірного статичного навантаження на ті чи інші зв’язки і сухожилля. Для рук можна використовувати експандер, гантелі, перекладину. Вправи з цими снарядами допомагають зміцнити перехід – м’язи-сухожилля і посилити міцність з’єднання сухожиль з кістками.

Для зміцнення сухожиль і зв’язок ніг підійдуть стрибки зі скакалкою, присідання, плавання, ходьба на носках, тощо.

Якщо говорити про дієту, то вона повинна бути спрямована в першу чергу на нормалізацію ваги. Зайва вага – це додаткове навантаження на зв’язки, кістки і суглоби. В тучних людей порушується мікроциркуляція, обмінні процеси в зв’язковому апараті і, як наслідок, погіршується його загальний стан.

Також слід зазначити, що для наших зв’язок дуже корисними є вітаміни С та Е. Джерелами вітаміну С є овочі (капуста, помідори, солодкий перець, зелений горошок, зелень-салат, петрушка, шпинат, щавель), фрукти (апельсини, лимони, мандарини), ягоди (смородина, шипшина, агрус). Вітамін Е міститься в моркві, петрушці, обліписі, селері, яєчному жовтку, буряку, часнику, насінні гарбуза, паростках пшениці, сірому пшеничному хлібі, рослинній олії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *