Вуглеводне вікно

(Голосів: 3. Рейтинг: 5,00 з 5)

По суті, вуглеводне вікно – це здатність нашого організму екстремально швидко поглинати поживні речовини, яка виникає після сильного фізичного навантаження. Починається цей ефект, за думкою різних експертів, через 20-40 хвилин після закінчення тренування.

В бодібілдингу та фітнесі цій особливості людського організму приділяють особливу увагу.
І це не дивно, адже вуглеводне вікно – це універсальний інструмент, який при правильному використанні допоможе набрати м’язову масу чи скинути зайві кілограми. Саме в цей період фахівці зі спортивного харчування радять вживати «швидкі» вуглеводи – тобто ті, які в звичайний час ми вважаємо «поганими».

Так в чому ж секрет? Справа в тому, що тривалі фізичні навантаження є серйозним стресом для нашого організму. Тому після тренування активно виділяються гормони стресу – адреналін і кортизол. І якщо їх не знешкодити якнайшвидше, то відновлювальні процеси затягнуться надовго (а отже надовго затягнеться і регенерація м‘язової тканини), а виснажений організм буде з жадібністю відкладати все те, чим ми будемо його годувати «про запас», тобто в жирову тканину.

Для того, щоб нейтралізувати дію гормонів стресу і запустити процеси відновлення організму потрібно спровокувати виділення іншого гормону – інсуліну, який є простим антагоністом кортизолу та адреналіну. А самий простий спосіб для збільшення вироблення інсуліну – це з’їсти щось солодке. Отже, відразу ж після закінчення тренування ви сміливо можете дозволити собі: шоколад, морозиво, тістечко, фрукти, мед, сухофрукти.

Якщо ваша основна мета – не тільки схуднути, але і наростити м’язову масу, то в період «вуглеводного вікна» вам слід налягати не тільки на вуглеводи, але і на білки:
молоко з медом, солодкий коров’ячий сир, какао на молоці, молочні коктейлі, сухофрукти з горіхами.

Насамкінець варто зазначити, що за ці 30-40 хвилин не слід поїдати у великих кількостях все, що потрапляє на очі. Непомірне споживання калорій призводить до появи зайвих кілограмів, незалежно від того, коли ви переїдайте: до, під час, після або замість тренувань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *