Відпочинок між підходами

(Голосів: 2. Рейтинг: 5,00 з 5)

Відпочинок між підходами безперечно впливає на ефективність тренувань. В результаті ряду досліджень встановлено, що при короткочасному відпочинку (біля однієї хвилини) значно підвищується рівень адреналіну, тестостерону та гормону росту, в порівнянні з більш тривалим відпочинком.


Тому, якщо вашою метою є максимальне збільшення гіпертрофії (а як наслідок об’єму) м’язів, то вам краще дотримуватись саме короткого відпочинку між підходами. Якщо ж ваша мета – максимальний розвиток сили, то дотримуйтесь більш тривалого відпочинку.

Спробуємо розібратись чому так. Під силою ми розуміємо максимально підняту вагу на 1 раз в певній вправі. Логічно, що для підвищення силових результатів потрібно в кожному підході старатися працювати з максимальною, або майже максимальною вагою. А це можливо лише при більш тривалому відпочинку (4-5 хвилин). За цей період оновлюються джерела анаеробної енергії, а отже відновлюється здатність працювати з великою вагою.

Отож вибір за вами. Якщо ж ви хочете в однаковій мірі розвивати об’єм та силу м’язів, то оптимальним для вас буде відпочинок  між підходами тривалістю 3 хвилини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *