Тренування серця. Вправи для серця

(Голосів: 5. Рейтинг: 4,20 з 5)

Виконуючи будь-яку фізична вправа, чи то підйом по сходах, підйом штанги на біцепс, жим штанги стоячи ми, крім ніг, біцепсів, трицепсів ми тренуємо ще один. дуже важливий м’яз. І це наше серце. При сильному фізичному навантаженні серцевий м’яз перекачує більше крові, приносячи в працюючі м’язи кисень. Для цього серце починає скорочуватися швидше. При стабільному довгому навантаженні м’яз серця пристосовується і може навіть при повільному скороченні качати велику кількість крові по організмі.

 

Здорове, треноване серце є запорукою довголіття та міцного здоров’я. Для правильного тренування серця слід дотримуватися кількох правил.

Хвороби і тренування. При, здавалося б, нешкідливих хворобах, таких як нежить, ангіна, гостре респіраторне захворювання краще призупинити тренування серця до повного одужання. Під час хвороб фізичні навантаження приносять серцю тільки шкоду.

Періодичність тренувань. На відміну від інших м’язів серце бажано тренувати кожен день. У разі пропуску тренування потрібно зменшити навантаження до навантаження позаминулого тренування. Так, якщо ви пропустили 6 кардіотренувань, то виконуйте обсяг вправ, який був 12 тренувань назад.

Контроль пульсу. Непогано було б стежити за станом свого пульсу. Ступінь навантаження під час тренування повинен зростати поступово. Але навантаження, ні в якому разі, не повинні перевищувати можливості серця. Для вимірювання пульсу під час тренування використовуйте пульсометр. Максимально допустимий пульс при тренуванні можна обчислити як 220 – кількість років. А оптимальним буде пульс 70% від максимального.

Для здоров’я серця оптимальною буде така схема тренування. Перші 15 хвилин потрібно збільшувати темп, поки ваш пульс не стане оптимальним (за формулою). Далі, в залежності від ступеня вашої тренованості, тренуйтеся з оптимальним для вас пульсом. Для середньостатистичного новачка це 20 хвилин. Після цього поступово знижуйте інтенсивність, поки ваш пульс не досягне значення як у стані спокою +10%. Після цього можна розслабиться і відпочити.

Вправи для серця. Найвідомішою і найпростішою вправою для серця є біг. Адже не потрібно ніяких додаткових аксесуарів, тільки спортивна форма і кросівки. Хоча для серця все одно, яким чином ви будете його тренувати. Досить просто підвищити частоту серцевих скорочень за схемою, зазначеною вище. Можна робити вправи з невеликою вагою і маленьким перервою між підходами (20-30 секунд) і досягти такого ж результату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *