Тренажерний зал: найпоширеніші помилки новачків

(Голосів: 1. Рейтинг: 5,00 з 5)
Тренажерний зал: найпоширеніші помилки новачків

Тренажерний зал: найпоширеніші помилки новачків

Зайнятися своїм тілом, накачати м’язи, стати бодібілдером — все це схожі формулювання одного питання, яким одного разу задавався майже кожен.

І питання полягає в тому, чи не пора піти мені займатися в тренажерний зал. Піти, звичайно — не проблема, і перші місяці напевно результат відчуватиметься. Хоча це не факт. Та і від травм новачки не застраховані, тому як не всі знають, не всі усвідомлюють. Саме від таких помилок ми б і хотіли би вберегти новачків, які задумали піти позайматися в тренажерний зал.

Це буде десять типових, тобто найпоширеніших для новачків оман, але ви цілком зможете доповнити список своїми прикладами помилок, залишивши їх у відгуках і радах до цього матеріалу.

Помилка №1. Програма чемпіона

Багато новачків приходять в тренажерний зал «теоретично підкованими», тобто, начитавшись літератури тих, кого вони вважають авторитетами в бодібілдингу. Саме по собі це непогано, особливо здорово, якщо вони читають те, що потрібно.

Але багато допускають однакову помилку: беруть програму якого-небудь відомого атлета, який досяг успіху (Колемана або того ж Шварценеггера) і починають займатися по ній. Логіка проста: якщо допомогло йому допоможе і мені.

Однак тут не враховують три важливих фактори:

Перше: серйозні спортсмени постійно змінюють свої програми, то вони набирають масу, то сушаться. Програма для якого періоду у тебе в руках?

Друге: будь-який спортсмен — це, насамперед, людина, зі своїм типом статури. Людині ендоморфного типу (товстуну) ну ніяк не підійде Шварцнегерівська програма.

І, нарешті, третє, найголовніше. Давай відверто — в професійному бодібілдингу реальних успіхів домагаються лише хіміки. Як би не кричали відомі атлети про свою незайману чистоту від стероїдів, це брехня чистої води. Вони хіміки. І програма у них розрахована на поєднання з стероїдною терапією. Не будемо давати моральну оцінку цьому факту, кожен сам має право вирішувати, що для нього краще, але МАРНО займатися за програмою Шварца, вживаючи лише звичайну їжу і добавки.

Помилка №2. Чим більше — тим краще

Щоб м’язи росли швидше, їх треба качати. Логічно. Що б вони росли ще швидше, їх треба качати ще більше. Логічно? Ні. Тут вклинюються інші закони.

Що таке ріст м’язів? На тренуванні ти піднімаєш велику, невластиву тобі в звичайному житті, вагу. Це викликає мікротравми м’язів — дрібні розриви м’язових волокон. Звідси і біль, адже будь-яка рана — це боляче.

Розірвавши свої волокна, ти виходиш із залу. Їж. Спиш. Під час їжі ти даєш організму будівельний матеріал для відновлення волокон. Вночі, саме вночі відбувається процес зростання. Заздалегідь відкладеним будматеріалом — амінокислотами і білками — організм обволікає пошкоджені волокна. Вони заростають і… стають товщі. Тут товщі, там товстіший, дивись, і весь м’яз додає в об’ємі.

Однак організму потрібно встигати загоювати рани. Якщо мікротравми почнуть з’являтися занадто часто, то вони не будуть встигати заростати. Та ще хотіли б вас застерегти: організм, якому не вдається вилікувати самого себе, впаде в стан стресу. А значить — можливий збій основних функцій.

Як наслідок — пригнічений настрій, знижена опірність вірусам і бактеріям, постійна втома, і головне — ніякого росту!

Дослідним шляхом встановлено, що оптимальна кількість тренувань в тиждень — 2-3. Більше вже буде перебором. А гуру натурального тренінгу Майк Ментцер наполягав на більш тривалих перервах. Що буде оптимально для тебе можна визначити лише емпіричним шляхом, але запам’ятай головне: перебір — це гірше, ніж недобір.

Помилка №3. Після тренінгу корисно пити пиво

Ходить міф, що пиво після тренажерного залу можна і навіть потрібно тому, що в ньому містяться багаті енергією вуглеводи.

О-О-О… Скільки років пройшло, а ми все чуємо цей міф. Невідомо звідки він пішов — кажуть з класичної важкої атлетики часів СРСР. Сумніваємося, але не суть.

Пиво після тренування — це вірний шлях на лікарняне ліжко.

Почнемо з того, що вуглеводи в цьому напої і справді є. Але от біда — вони складні. І розщепити їх організму непросто. Він краще відправить таку эрундовіну в запас (тобто в жир), ніж отримає з неї енергію. Ти хочеш стати щасливим володарем пивного живота? Сумніваємося.

Але це ще півбіди, точніше одна десята. Наголошуємо, що головний фактор ризику — це те, що на тренуванні на твоє серце лягає колосальне навантаження. І необхідність щось робити з алкоголем після такого стресу сил твоєму головному м’язу не додасть.

Помилка №4. Головне — заняття в залі

Ні, в тренажерному залі ти отримуєш лише 30 % (!) від загального успіху в рості. Решта припадає на сон і харчування. Як ростуть м’язи, ми вже пояснювали в пункті 2, докладно зупинятися на цьому не будемо. Скажемо лише, що не переоцінюйте свої тренування і не забувайте нормально харчуватися і багато спати!

Помилка №5. Від протеїнів, креатинів і анаболіків стають імпотентами

Великою проблемою початківців бодібілдерів є невміння відрізняти стероїди від харчових добавок.

Давай уточнимо. Будь-яка харчова добавка, що входить до спортивного харчування, будь то протеїни, креатин, амінокислоти діє опосередковано. Спортивне харчування дає організму додатковий, легкозасвоюваний матеріал для росту, а також додаткові джерела енергії, для тренування в залі.

Стероїди (вони ж анаболіки) підвищуючи рівень чоловічого гормону тестостерону. Чим вище цей рівень, тим легше йде прогрес.

Так ось. Якщо з непрямими добавками у організму не виникає особливих проблем (він засвоїть їх, або просто пропустить через себе), то з стероїдами все набагато складніше. Вони збивають гормональний фон, і в організмі починаються проблеми. Не у всіх і не завжди. Але буває часто. В тому числі і проблеми з потенцією.

Помилка №6. Головне — не техніка, а вага!

Ой, скільки молодих хлопців женеться за вагою. Плювати на кількість повторів, плювати на техніку виконання, лише б підняти, аби потиснути штангу заповітної маси!

Ну що тут сказати? Ти довго будеш борсатися. Техніка не дарма придумана, дотримуючись її, ти пригрузиш саме ті м’язи, які потрібно і звільниш від зайвих навантажень вразливі місця, типу спини або колін.

Помилка №7. Зі штангою я впораюся сам!

Помилка, начебто маленька, але настільки поширена серед новачків, що ми вирішили зупинити на ній свою увагу.

В основному від сором’язливості багато новачків, які прийшли в тренажерний зал, не хочуть просити когось страхувати їх на штанзі, при жимі лежачи і ряді інших вправ.

Цього робити не можна ні в якому разі! Крім техніки безпеки радимо запам’ятати ще один важливий аспект. Будь-яку вправа, якщо тільки це не розминка, треба робити до упору, до межі. Особливо базу, в яку жим лежачи входить. Так що без сторонньої допомоги ти просто не дійдеш до останнього разу, коли тиснеш вже з останніх сил і викладаєшся дійсно на повну.

Помилка №8. Секс безпосередньо заважаює тренінгу

Помилка будується на тому, що кількість тестостерону в організмі обмежена. Це ще одна весела омана. Дійсно, тестостерон — чоловічий гормон і, крім зростання м’язів, відповідає ще й за потенцію. Так що можна припустити, що, не займаючись сексом, ми заощадимо більше потенціалу для тренажерного залу.

Але припущення помилково. Справа в тому, що в організмі є така штука як гормональний фон. Він підтримується більш-менш рівно і на заданому рівні. Якщо чогось десь убуде, то організм тут же відновить свої запаси, задіявши резерви. А при хорошому харчуванні, хорошому сні і просто здоровому способі життя резерви будуть.

Навпаки, якщо сексом не займатися, то загальний рівень тестостерону піде на спад, за непотрібністю. А нам це абсолютно не потрібно. Висновок: займайся сексом на здоров’я!

Помилка №9. Що б схуднути, потрібно мало їсти

Актуальне питання для людей схильних до повноти і на стадії сушки.

Відразу скажемо, що голодуванням ти нічого не доб’єшся. Як тільки організму не вистачає ресурсів, він тут же гальмує обмін речовин для економії. Ти стаєш млявим, апатичним, схильним до хвороб (імунна система теж вимагає ресурси на утримання). Більше того, їжа, яку ми їмо, норовить піти в запас — мало ще що. Може попереду голод? Тобто, отримуємо зворотний процес.

Ні, їсти треба. Просто обдумано — низькокалорійну їжу. Наприклад, клітковину (овочі). І ніяких шоколадок під подушкою!!

Взагалі, є залізний спосіб. Рівно на місяць виключаєш з їжі весь цукор. Зможеш?

До речі, не забудь, що з втратою жирової маси, ти неминуче втрачаєш і м’язову. Так само як і силу.

Помилка № 10. За місяць стану Шварценеггером!

Ця часта помилка серед новачків, які за короткий термін занять в тренажерному залі хочуть побачити на собі миттєвий і досить значний приріст м’язової маси. А не отримавши того, чого вони чекали, кажуть, що качалка — це дурниця, і кидають подальші походи в тренажерний зал.

Бодібілдінг — спорт для терплячих. У ньому результати приходять не на наступний ранок. Однак вже в перший рік стануть помітні зрушення. Чекай! Найголовніше, щоб був прогрес. Коли ваги і маса тіла хоч повільно, але вірно ростуть — це головна ознака того, що ти все робиш правильно і рухаєшся вперед!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *