Стилі плавання, які варто освоїти цього літа

(Оцініть запис - будьте першими!)

Літо і відпочинок на воді – поняття, які нерозривно пов’язані між собою, і зростаючий стовпчик термометра за вікном лише посилює цю зв’язок.

До того ж, зараз – ідеальний час для поєднання приємне з корисним: ви можете не тільки освоїти кілька нових стилів плавання, але також помітно зміцнити здоров’я і підтягнути фізичну форму. Приваблива перспектива, чи не так?

Плавання не дарма вважається одним з найбільш корисних видів спорту: активні вправи у воді допомагають розвинути координацію рухів, зміцнюють нервову систему, сприяють позбавленню від зайвих жирових відкладень, покращують обмін речовин, роботу серця і судин, опорно-рухового апарату, підвищують силу і м’язову витривалість і при цьому абсолютно не шкодять суглобам.

Існує чотири основних стилю плавання – брас, кроль, батерфляй та плавання на спині. Освоївши хоча б кілька з них, ви додасте до своєї харизми і самооцінцки великий жирний плюс, не кажучи вже про те, що додаткові вміння і таланти просто ніколи не бувають зайвими.

Брас

Брас

Брас – це плавання на грудях. Плавці, практикуючі даний стиль, обов’язково виконують кілька основних правил: гребки руками повинні бути одночасними і симетричними, точно так само, як і поштовхи ногами (удар жаби). Крім того, ноги не можна виносити з води, а всі рухи повинні здійснюватися суворо в горизонтальній площині. Ноги взагалі вважаються в брассі головною рушійною силою. Найважливіший елемент у цьому стилі плавання – ковзання після поштовху ногами: якщо ковзання немає, швидкість стає повільнішою і затрата сил в рази зростає. Якщо ж рухи узгоджені, плавець безперервно рухається вперед з найвищою швидкістю і витрачає при цьому мінімум енергії.

Брас визнаний найбільш повільним стилем плавання, але у нього є ряд незаперечних переваг перед іншими стилями. Так, плавці мають можливість плисти практично безшумно, плавати під водою, пропливати досить значні відстані і чудово переглядати простір попереду себе.

Закінчивши гребок руками, необхідно підняти ноги і вивести руки, після чого підняти голову для вдиху. Плавець повинен завершити вдих ще до того, як підніме ноги, і почати видихати паралельно з початком удару ніг об воду, опустивши в неї обличчя. Повертаючи або завершуючи дистанцію, необхідно торкнутися стінки одночасно обома руками. Стартуючи, роблячи перший гребок і поштовх після повороту, плавці можуть єдиний раз відштовхнутися ногами і зробити повний гребок руками до стегон, після чого голову можна тримати виключно над поверхнею води. Також правила забороняють робити повороти шкереберть, вібруючі, ножницеподібні і дельфіноподібні рухи ногами.

Плавання брасом вважається досить складною технікою, а тому не забувайте, що освоювати його самостійно не рекомендується – краще знайти для цих цілей професійного тренера.

Кріль

Кріль

Кріль має другу назву – вільний стиль, названий так через відсутність якоїсь певної техніки виконання. Плавець може пропливати дистанцію якими завгодно способами, довільно змінюючи їх у відповідності з власними побажаннями. Кріль винайдений на початку минулого століття: його прабатьком вважається австралієць Річмонд Кевілл,  який вміло поєднав стиль овер-арм і поперемінні гребки руками.

Вільний стиль заслужив статус не тільки самого популярного, але також найшвидшого серед існуючих стилів. Кріль має досить просту техніку виконання, його основною рушійною силою є руки. Плисти необхідно на грудях, одночасно здійснюючи дві дії – рухи вітряка (здійснюючи поперемінні довгі потужні гребки руками вздовж тіла) і удари ногами вгору-вниз у вертикальному положенні. Ноги при цьому потрібно трохи зігнути в колінах і розслабити, щоб виникше напруження не стало причиною судом.

Найбільш важкий момент у плаванні кролем – скоординувати дихання під час виконання ударів, тому що обличчя практично постійно знаходиться у воді. Здійснюючи один з гребків, плавцеві необхідно повернути голову в напрямку до руки, що піднімається з води – в цей момент робиться вдих. Голову не слід піднімати над водою, тому що швидкість руху істотно сповільнюється: її необхідно повернути таким чином, щоб рот знаходився над водою. Швидко і глибоко вдихнувши повітря ротом, плавець повертає голову у воду і видихає ротом, а потім і носом. Після цього, паралельно з ударом руки, потрібно повернути голову в протилежну сторону і здійснити ті ж дії. Необхідно стежити За диханням: якщо воно зіб’ється, постраждають як витривалість, так і швидкість руху.

Вільний стиль припускає плавання під водою на дистанцію довжиною в 15 метрів (після старту та після кожного повороту), а весь інший час якась із частин тіла плавця повинна постійно перебувати над водою.

Батерфляй

Батерфляй

Батерфляй характеризують як стиль плавання, що має найбільш складну техніку виконання. Спортсмени пливуть на животі, одночасно здійснюючи правою і лівою частинами тіла симетричні рухи: з допомогою рук виконується сильний широкий гребок – він допомагає підняти верхню частину корпусу людини над водою. Ногами і тазом при цьому виконуються хвилеподібні рухи. Під час плавання батерфляєм тулуб активно задіяно в русі ніг, він допомагає виконувати вдихи і пронос рук над водою.

Плавцям забороняється плавати під водою, винятком є лише перший гребок після старту і кожен з поворотів. Загалом під водою можна знаходитися лише 15 метрів на старті і після повороту, а торкатися до стіни потрібно одночасно обома руками. Фахівці називають батерфляй найбільш енерговитратним стилем плавання – спортсмени, які його практикують, мають бути максимально витривалими і ідеально володіти технікою. Цей спосіб досить швидкий – він займає друге місце по швидкості після вільного стилю.

Крім того, батерфляй – порівняно молода техніка, яка народилася в рамках експериментів з плавання брасом. Її засновником вважається німець E. Радемачер, який винайшов цей стиль в 1926 році. Проте вперше батерфляй застосували на змаганнях лише в 1933 році, а включили в програму Олімпійських Ігор і зовсім в 1956 році.

Плавання на спині

Плавання на спині

Плавання на спині сильно нагадує стиль «кріль навпаки». Техніка його виконання передбачає поперемінні гребки руками, але рука повинна витягуватися над водою прямо, не згинаючись. Паралельно плавець робить поперемінні удари ногами вгору-вниз, а його обличчя занурюється у воду виключно під час старту і поворотів. Плавання на спині є далеко не самим швидким стилем, але він все ж швидший, ніж той же брас. Крім того, спортсмени стартують з води; після старту та кожного повороту їм дозволяється пропливати під водою лише 15 метрів (як і у вільному стилі). Повертаючи, забороняється доторкатися до стінки рукою.

Крім того, існує ще комплексне плавання – загальний вигляд, в якому поєднуються всі чотири стилі. Плавцеві можна змінювати техніку способів плавання кожні 50-100 метрів, в залежності від довжини дистанції. Останню долають в наступному порядку: спочатку батерфляй, потім плавання на спині, потім брас і кріль. Спортсменам, які займаються комплексним плаванням, необхідно мати досить добру і різнобічну технічну підготовку, а тому даний спосіб можна освоювати тільки після того, як освоєні чотири попередніх.

Стилі плавання, які варто освоїти цього літа

Стилі плавання, які варто освоїти цього літа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *