Розтяжка

(Голосів: 3. Рейтинг: 5,00 з 5)

Чи потрібна нам розтяжка?

Давайте спробуєм дати відповідь на це питання. Якщо користь від виконання фізичних вправ давно доведена та безсумнівна, то користь від розтяжки менш переконлива. Деякі спортсмени говорять що вона незамінна на кожному тренуванні, інші ж відверто нехтують, вважаючи що це дурна трата часу та сил.

Розтяжка

Думки фахівців

Звернемося до думок фахівців з цього приводу. Вчені всього світу зробили висновок що розтяжка корисна для суглобів та м’язів. Її регулярне виконання забезпечує їх хорошу рухливість, еластичність, яка з віком стає все меншою. Розтяжка буде дуже корисною людям, котрі мало рухаються протягом дня (водії, офісні працівники, тощо). Ідеальною для них буде така вправа на розтяжку:

– Встаньте прямо. Ноги розмістіть на ширині плечей, трошки зігніть ноги в колінах.
– Нахиліться вперед, поставивши руки вище колін. Вигніть спину так, щоб плечі були спрямовані вперед. Далі прогніть спину випнувши вперед груди.
– Повторіть 5-10 раз.

Дана вправа допоможе зняти біль зі спини.

Види розтяжки

Вправи на розтяжку поділяються на статичні та динамічні.

Статична розтяжка характеризується поступовим збільшенням амплітуди руху і затримкою в певній позі (наприклад, шпагаті) на певні проміжки часу (від декількох секунд до декількох хвилин).

Багато хто з тренерів включають статичну розтяжку в програму тренування своїх спортсменів (перед виконанням вправ) для запобігання травм та підвищення ефективності. Хоча існують і ті хто вважає що така розтяжка не зменшує ймовірність травм, а лише послаблює силу спортсмена при виконанні наступних вправ. До чиєї ж думки прислухатись?

Один з відомих тренерів по спринту, який проводить за літо більш ніж 25 тис. занять, включив вправи на динамічну розтяжку (здійснюється в русі) перед початком тренування. З того часу у спортсменів не було зафіксовано жодної травми, яка б потребувала медичної допомоги, а ефективність тренувань покращилася.

Це пояснюється тим, що динамічна розтяжка підвищує внутрішню температуру тіла та температуру м’язів, стимулює та збуджує центральну нервову систему. А все це сприяє запобіганню. травм та підвищенню спортивних показників. Статичні ж вправи можуть навпаки, понижувати температуру.

Проте і статична розтяжка має місце на існування. Її слід робити в самому кінці тренування. Якщо різко завершити тренування, то кров, яка зібралась в певних м’язах, може застоятися і організм не зможе її ефективно перерозприділити до інших м’язів та органів. Розтяжка після тренування прискорює відновлювальні процеси та знімає болісні відчуття в м’язах.

Рекомендації

Вправи на розтягнення рекомендується робити мінімум 2 рази в тиждень по 60 секунд на кожну групу м’язів. При чому не обов’язково перед чи після тренувань, а в будь який час та в будь якому місці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *