Користь від скакалки

(Голосів: 2. Рейтинг: 5,00 з 5)
Користь від скакалки

Користь від скакалки

Правильно побудована програма тренувань боксера, баскетболіста, а також безлічі представників інших видів спорту, обов’язково повинна включати в свій склад кілька вправ з використанням скакалки.

Цей простий спортивний інвентар незамінний для виконання вправ, націлених на розвиток витривалості, зміцнення дихальної і серцево-судинної систем.

Більш того, вправи зі скакалкою виробляють вибухову силу ніг і рук, спалюють зайві калорії (жир), формують, воістину, спортивну форму гомілок (литкових м’язів) і відіграють значну роль при створенні стрункої підтягнутої фігури.

Скакалка — це недорогий тренажер, який чудово працює на результат, тому її застосовують не тільки люди, що займаються елементарною фізичною підготовкою, але і професійні бійці, та інші спортсмени.

Проводити тренування з цим тренажером можна в будь-якому місці, наприклад, у спортивному залі, в домашніх або вуличних умовах.

По спалюванню калорій, тренування з використанням скакалки перевершує заняття плаванням, тенісом і бігом. Середньостатистичний атлет при власній вазі 75 кг за одну годину тренування зі скакалкою здатний спалити приблизно 750 калорій (при здійсненні 100-120 стрибків у хвилину).

Вправи зі скакалкою багаті різноманітністю: починаючи з звичайних стрибків двома ногами, закінчуючи складними стрибками з рухами по різним дугам і напрямкам, а також кількістю «прокручувань» скакалки під час вчинення одного стрибка.

Щоб зрозуміти універсальність і користь скакалки, розглянемо елементарний комплекс вправ для початківців. Представлений комплекс, що складається з кількох простих вправ, які допомагають підняти загальний тонус організму, зміцнити тіло і зробити його в кілька разів стрункішим і витривалішими.

Вправа №1

Стрибки зі скакалкою одночасно на дві ноги (від 10 до 20 стрибків)

Вправа №2

Стрибки з приземленням по черзі — з ноги на ногу (від 5 до 10 на кожну ногу)

Вправа №3

Стрибки на одній правій нозі (від 5 до 10)

Вправа №4

Стрибки на одній лівій нозі (від 5 до 10)

Відпочинок (1 хвилина)

Після невеликого відновлення сил, комплекс повторюється, але скакалка, при виконанні стрибків, обертається в зворотному напрямку.

Прогрес між тренуваннями забезпечується за рахунок поступового збільшення навантаження шляхом додавання повторень у кожній вправі комплексу або повторення комплексу за одне тренування кілька разів.

Новачкам — людям, які не мають гарної спортивної підготовки, настійно рекомендується не поспішати зі збільшенням навантажень у вище поданому комплексі стрибків зі скакалкою, так як замість гарного результату можна отримати симптоми перетренованості, що може привести до фізичного виснаження. Також великі навантаження протипоказані людям з надмірною вагою, хворими колінами і тим що страждають важкими ступенями серцевих захворювань.

І, тим не менш, будь-які вправи зі скакалкою при грамотному дозуванні навантажень, величина яких залежить від віку, ваги, фізичного стану надають сприятливі ефекти в плані підняття рівнів фізичного здоров’я і життєвого тонусу.

У нашому сучасному і динамічному життю, де кожна хвилина дорога і іноді немає часу на повноцінні тренування у фітнес-центрах, скакалка стала мега популярним і незамінним портативним тренажером для створення рухомого тіла і стрункої фігури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *