Чи можна скинути зайву вагу в тренажерному залі?

(Голосів: 1. Рейтинг: 5,00 з 5)

Багатьох цікавить питання, чи можна скинути зайву вагу в тренажерному залі. Досвідчені тренера відповідають, що такий спосіб схуднення цілком можливий, але для цього необхідно знати і дотримувати деяких правил. Саме про них ми поговоримо в цій статті.

Часто метою відвідування тренажерного залу стає схуднення. При цьому є бажання не просто схуднути і бути худим, а наростити красиві м’язи і зробити тіло привабливим.

Вправи повинні бути не тільки силовими

Ні для кого не секрет, що силові тренування націлені на зростання м’язової маси і збільшення ваги тіла в цілому. В той час, як аеробні тренування (кардіо) націлені на спалювання жиру і зниження загальної маси тіла. Виходить, що це тренування, які направлені на два прямо протилежні процеси.

Силова аеробіка – це різновид фізичного навантаження (тренування), коли виконуються силові вправи з обтяженнями, але в досить інтенсивному (аеробному) ритмі.

Тільки силові тренування не дадуть бажаний ефект. Тому для схуднення слід поєднувати силові вправи c аеробним навантаженням.

В процесі силових вправ прискорюється ріст м’язів і жиру, що сприяє набору маси. Але якщо при цьому робити ритмічні вправи (наприклад, бігова доріжка), жирові відкладення будуть спалюватися, поступаючись місцем м’язам. Таким чином, тільки при силових навантаженнях будуть і м’язи, і жир, а тільки при ритмічних – ні того, ні іншого. Ось чому важливо поєднувати два види вправ. Тоді ти зможеш і худнути, і нарощувати м’язи.

Пропонуємо два варіанти поєднання силових і ритмічних навантажень.

Варіант 1. Два дні ти присвячуєш силовим заняттям, і два дні – ритмічним. Звичайно, такий графік тренувань вимагає чимало вільного часу, але повір, результат цього вартий. Спершу ти качаєш м’язи, а потім позбавляєшся від надлишкової маси. Зганяти жир можна і в тренажерному залі, використовуючи штанги і гантелі.

Варіант 2. Всі тренування проходять в тренажерному залі. Однак при їх виконанні слід робити багаторазові підходи з невеликою вагою. Інтервал відпочинку між підходами – мінімальний. До таких методів належать два формати занять:

Круговий метод. Це – силова аеробіка. При цьому вправи слід робити по колу (3 – 5 разів). Однак такий метод вимагає доброї фізичної підготовки та витривалості. Тому новачкам відразу з ним впоратися буде непросто.

Суперсет. Такий метод полягає у виконанні як мінімум двох підходів, які складаються з різних вправ. Фішка в тому, що всі підходи робляться без перерв.

Також в одному тренуванні можна комбінувати силові навантаження і кардіотренажери.

Можна скинути зайву вагу в тренажерному залі?

Можна скинути зайву вагу в тренажерному залі?

Для тих, хто почав відвідувати тренажерний зал нещодавно з метою схуднення, краще всього підійде суперсет. Ефект від нього не буде швидким, так як вправи недостатньо інтенсивні. Однак це хороший старт.

Що ж відбувається з тілом у другому варіанті тренувань? Перевага виходить на користь ритмічних вправ. М’язи ростуть, але так як це робиться на манер гімнастики, жир спалюється.

Важлива перевага поєднання ритмічних і силових тренувань в тому, що можна регулювати процес в бажану сторону. Хочеться більше скинути зайву вагу – раз в тиждень тренажерка і три рази аеробні навантаження. Якщо мета наростити м’язи – навпаки.

В такому вмінні знаходити баланс, полягає секрет формування гарної спортивної фігури.

Ресурси організму під час тренувань

Жири. Бувають двох видів: внутрішні (охоплюють внутрішні органи) та підшкірні. Останні прибираються за допомогою тренувань, а от від внутрішніх жирів можна позбутися, якщо раціон буде збалансований.

Вуглеводи. Знаходяться в м’язах і печінці. При навантаженнях вони спалюються в першу чергу, і лише потім жири.

Крім того, потрібно пам’ятати, що навіть у пасивному стані м’язи спонукають організм до витрати енергії. Це означає, що під час їх роботи енергія витрачається з подвоєною силою. При цьому, як вже було сказано вище, м’язи формуються тільки від силових навантажень, але жир нікуди не дівається. Ось чому важливо і доцільно комбінувати силові і ритмічні вправи.

Можна скинути зайву вагу в тренажерному залі?

Можна скинути зайву вагу в тренажерному залі?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *