Жим на брусах

(Голосів: 1. Рейтинг: 5,00 з 5)

Жим на брусах – одна з найбільш популярних вправ, які використовуються під час силової підготовки. Щоб розвинути силу і отримати бажаний результат, необхідно освоїти техніку і нюанси жиму на брусах.

Жим на брусах допомагає розвинути силу і збільшити розміри м’язів, а саме – трицепсів, грудних м’язів, дельтоподібних. Віджимання на брусах варто виконувати також і для того, щоб закріпити ряд вправ, наприклад, жим штанги. Жим на брусах допомагає навчитися володіти тілом, поліпшити фізичну підготовку, знайти баланс, зміцнити здоров’я, підтягти м’язи.

Переваги жима на брусах:

– підходить будь-яким спортсменам;

– змушує працювати триголовий м’яз плечей, грудні м’язи;

– не має протипоказань;

– вимагає наявності тільки брусів;

– дозволяє побачити результат вже через кілька днів.

Жим на брусах

Жим на брусах

Техніка жиму на брусах

Щоб віджиматися на брусах, потрібно навчитися використовувати повну амплітуду і рухатися максимально активно. Необхідно, щоб плечі опускалися нижче ліктьової частини руки. Віджим вгору повинен відбуватися на випрямлених руках. Важливо також стежити за тим, щоб тіло різко не падало вниз. В іншому випадку можна заробити розтягнення зв’язок. Під час жиму на брусах не слід робити нахили, рух має бути виконано по прямій (вгору і вниз).

Перед вправою потрібно розім’ятися і розігрітися. Особливо це стосується розминки плечового пояса і ліктів. Також слід звернути увагу на такі моменти:

– щоб збільшити навантаження, потрібно підвішувати вантаж на поясі або на мотузці;

– ніколи не розгойдуйте вантаж;

– фіксуйте положення тіла;

– контролюйте хід жиму;

– максимально концентруйтеся на вправі.

Особливості виконання жиму на брусах

Так як жим на брусах активно напрацьовує грудні м’язи і трицепси, важливо стежити за навантаженням, яке дається на них. Якщо навантаження недостатнє, слід зробити широкий жим з нахилом вперед. При цьому амплітуда руху буде скорочуватися. Нахиляйтеся до максимального горизонтального положення – це дозволить як слід опрацювати грудні м’язи. Класичний жим на брусах допоможе зміцнити руки.

Порада: після першого заняття можуть боліти руки. Це пов’язано з тим, що зв’язки плечових суглобів напружуються. Важливо пам’ятати, що під час віджимань відбувається робота з вагою власного тіла. М’язи можуть бути не готові до такого героїчного подвигу. Тому жим слід виконувати акуратно і не поспішаючи. Те ж саме стосується спортсменів, у яких були травми зв’язок. Якщо виникає біль при жимі, припиніть вправу і займіться зміцненням рук з допомогою жиму від підлоги.

Не нехтуйте підготовчими вправами: жим від землі, жим від лави допоможуть зміцнити м’язи для роботи із брусами. Досить ефективним заняттям стане французький жим.

Увага! Буває така анатомічне будова м’язів, при якій жим на брусах не підходить категорично. Якщо ви в числі цих людей, не варто зневірятися. Будуйте програму фізичних навантажень без цієї вправи. Її можна буде компенсувати іншими вправами, спрямованими на розвиток трицепсів.

Жим на брусах

Жим на брусах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *