Харчування спортсмена

(Голосів: 4. Рейтинг: 5,00 з 5)

Щоб досягти результатіву спорті, необхідні дві речі :

  • навантаження;
  • відновлення.

Якщо ваш організм ви не встигає повністю відновитися після тренування, то наступні навантаження не принесуть результату, а будуть лише відкидати прогрес назад.

Харчування спортсмена

Відновлення – це, в першу чергу, харчування, яке дає організму енергію, будівельний матеріал для нових клітин. Правильне харчування – найкращі ліки від багатьох недуг. Основа правильного харчування спортсмена одна і та ж на будь-якому рівні підготовки.

Дотримуйтеся правильного порядку споживання їжі. Кожен з продуктів входить в певну групу.Всього їх налічується шість. Представимо їх в тому порядку, в якому їх слід споживати:

  • рідини;
  • фрукти / овочі;
  • бакалія;
  • горіхи / олії;
  • яйця / молочні продукти;
  • м’ясо.

Їсти можна все. Потрібно тільки дотримуватися цієї послідовності.  Правда у деяких людей буває індивідуальна непереносимість окремих продуктів.

За один раз рекомендується вживати продукти не більше ніж з трьох груп. Справа в тому, що окремо продукти краще засвоюються. Наприклад, якщо взяти бутерброд, де є м’ясо, зелень, сир і хліб, і з’їсти все це окремо одне від одного, то користі для організму буде більше. Коли миспоживаємо все відразу, організм просто не в силахвиділити одночасно всі речовини, необхідні для правильного перетравлення.

Цікаво що сало, в правильних порціях, дуже корисний продукт для спортсмена. Воно на всі 100 % засвоюється, містить багато будівельних матеріалів для організму, має високу енергетичну цінність. Що стосується вживання рідини, топити треба до їжі і тільки воду, бажано багато. Пити під час їжі погано для травлення, а після треба почекати хоча б хвилин 30-40.

Їсти слід з 6 години ранку до 6 вечора, не великими порціями. Це одне з найбільш відомих і найбільш погано дотримуваних правил. Починаючи з 7години вечора наш шлунок, грубо кажучи, засинає: він працює менше, ніж на половину своїх можливостей. Будь-яке почуття голоду після 6 годинислід придушувати.

Не можна вживати три продукти: алкоголь, цукор, гриби. Вмаленьких дозах та не регулярно вони, звичайно, не зашкодять. Але захоплюватися цими трьома продуктами велика помилка для спортсмена. З алкоголем все зрозуміло.Цукор – виводить з організму кальцій, що призводить до ломкості кісток та передчасного старіння. А ось гриби взагалі не засвоюються організмом. Нічого корисного в них немає, це міф. Якщо їсти їх і не шкідливо,то точно марно.

Їжа повинна вміщатися у ваші долоні.Приблизно такого ж розміру ваш шлунок. Якщо ви з’їли більше, то страждатиме не тільки ваша фігура, але й легені (від переїдання стає важко дихати), жовчний міхур, печінка – йде неправильне переварювання.Ви фактично відчуваєте себе як з легкого похмілля.

Спортивні добавки 

У якийсь момент у спортсмена ріст м’язів сповільнюється, незважаючи на посилені тренування і правильно підібране харчування. Тоді починають використовувати добавки ( теж свого роду спортивне харчування), які діляться на дві категорії: енергетики та протеїни. Енергетики використовуються для схуднення і для поліпшення рельєфу м’язів , протеїни – для побудови якісної великої мускулатури. Протеїн – аналог яєчного білка, він добре засвоюється організмом. Особливо важливо приймати його протягом години після тренування. Доза ж безпосередньо залежить від фізичного навантаження і маси людини. Тут потрібно бут обережним. Надлишок протеїну призведе до втрат кальцію, який відповідає за безліч внутрішньоклітинних процесів. Протеїнові добавки ні в якому разі не повинні бути єдиним джерелом білків в людському організмі. Так що правильне харчування завжди залишається важливим.

Допінг

Що стосується допінгу, то формально під це визначення потрапляє цілий список препаратів, який щороку оновлюється. А фактично під визначення допінгу можна підвести навіть звичайний чорний чай: до його складу входить кофеїн – стимулятор, що впливає на центральну нервову систему. Найпоширеніші допінгові препарати – анаболічні стероїди. Ці речовини, схожі з чоловічим статевим гормоном тестостероном, допомагають скоріше наростити м’язову масу, але натомість,негативно впливають настатеву систему, печінку,нервову систему і серце. До того ж існує багато підробок під ці препарати, які завдають ще більшої шкоди здоров’ю. При правильному прийомі та контролі лікаря шкідливість допінгу можна максимально мінімізувати, проте не повністю. Тому допінг доцільно вживати тільки на професіональному рівні – тоді ризик завдати можливої шкоди здоров’ю можна хоч якось оправдати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *