Фізична сила. Факори, які впливають на фізичну силу

(Голосів: 2. Рейтинг: 5,00 з 5)

Багато хто з нас напевно замислювалися над тим, від яких факторів залежить фізична сила. Адже не завжди людина з великими м’язами сильніша за людину більш скромної статури. Існує кілька факторів, які безпосередньо впливають на фізичну силу людини.

 

Типи м’язових волокон. Багато що залежить від типу м’язових волокон. Їх існує два види: швидкі і повільні. Швидкі волокна здатні створювати велику кількість енергії за короткі проміжки часу. Тобто, відповідають саме за вибухову силу, коли потрібна максимальне м’язове зусилля. Повільні волокна видають невелику кількість енергії, але вже на тривалі проміжки часу. Тобто відповідають за силову витривалість. З народження у більшості з нас кількість повільних і швидких волокон практично однакова. Хоча буває, що переважає якийсь один тип. В результаті різного роду тренувань розвиваються ті чи інші м’язові волокна. Тут все просто – мале число повторів з максимально допустимою вагою тренує швидкі волокна, тобто силу. Велике число повторів з невеликою вагою тренує повільні волокна, тобто витривалість.

Вік. Вік, звичайно ж, впливає на нашу здатність до тренувань м’язів, а відповідно на розвиток сили. За даними дослідників надбавку до сили можна отримати практично в будь-якому віці, регулярно займаючись спортом. Але самого швидкого результату домогтися можна в проміжку 15-25 років, так як в даному періоді організм активно росте і розвивається.

Стать. Будова чоловічих і жіночих м’язів однакова, але через наявність гормону тестостерону м’язи у чоловіків більші і сильніші.

Довжина кінцівок і м’язів. Людям з короткими кінцівками легше піднімати велику вагу через короткий, зручний важіль. Ще грає роль довжина самого м’язу. Чим він довший, тим потенціал для його розвитку більший.

Місце кріплення сухожиль. Від сухожиль також багато в чому залежить фізична сила. Мають значення розміри, а також місце кріплення сухожиль. Приміром, у двох спортсменів однакової статури при підйомі штанги на біцепс перевага буде у того, у кого зв’язки прикріплені далі від ліктя. Це дає біомеханічну перевагу.

Генетика. Від генетики, безсумнівно, залежить наша статура, розмір кісток, потенціал нарощування м’язової маси, початкова сила. Але правильними, регулярними тренуваннями можна добитися хорошого результату навіть з найгіршою генетичною обдарованістю. І цьому є багато прикладів.

І наостанок варто відзначити, що розвинена фізична сила допомагає людині в багатьох життєвих обставинах, надає впевненість у собі, підвищує самооцінку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *