Дихання під час тренувань

(Голосів: 2. Рейтинг: 5,00 з 5)

Дихання під час тренувань – це безумовний процес нашого організму, який ми навіть не помічаємо. Виявляється контроль дихання під час фізичних вправ відіграє важливу роль.  Адже якщо дихати правильно, то можна мінімізувати навантаження на дихальну і серцево-судинну системи і значно підвищити ефективність тренувань. В залежності від того, яку фізичну вправу ми виконуємо дихати потрібно по різному.


Силові вправи. При виконанні силових вправ дихання залежить від стану м’язів – видих рекомендується робити в момент найбільшого м’язового напруження, а вдих – в момент найменшого. Наприклад, при віджиманнях від підлоги в положенні лежачи вдих потрібно робити при згинанні рук, а видих – при розгинанні. Аналогічно при виконуючи інші силові вправи (зі своєю вагою чи зі снарядами).

Головне правило в даному випадку – не затримувати дихання! Затримка дихання, особливо під час максимального напруження (наприклад, тяги, жиму) може стати причиною короткочасної втрати свідомості внаслідок кисневого голодування мозку. Крім того, через затримки дихання може значно збільшитися артеріальний тиск. Так що дихайте вільно!

Вправи на гнучкість. Це вправи, які, спортсмени включають в розминку – повороти, нахили, обертання тулуба, махи, кругові рухи руками і ногами. При виконанні цих вправах вдих роблять в положеннях, які сприяють розширенню грудної клітки, а видих – в положеннях, коли крудна клітка стискається. Наприклад, виконуючи нахили вперед, торкаючись руками підлоги, вдих треба робити в положенні, коли тулуб випрямлений, руки опущені і трошки відведені назад. Експериментально доведено, що саме така поза сприяє наповненню легенів повітрям. А видих необхідно робити, нахиляючись вперед: грудна клітка і органи черевної порожнини в цей момент стискаються, що допомагає більш повному витісненню повітря.

Вправи циклічного характеру. До них належать: ходьба, біг, їзда на велосипеді, плавання. Виконуючи ці вправи важливо правильно дихати, так як потреба організму у кисні зростає в декілька разів.

Під час бігу ритм і частота дихання повинні бути узгоджені з рухами тіла. Безладне, з паузами або, навпаки, занадто часте дихання порушує ритм бігу, ускладнює координацію і не забезпечує достатньої вентиляції легень.

У плаванні дихання визначається стилем. Якщо ви пливете брасом, вдих можна зробити тільки в момент піднімання голови над водою, якщо кролем – то в кінці гребка, коли обличчя повернене в бік і рот знаходиться над водою. В інші фази плавання можна лише видихати повітря у воду.

Виконуючи вправи циклічного типу, намагайтеся дихати рівно і глибоко, роблячи акцент на видиху. Чим повнішим буде видих, тим глибшим буде вдих і тим кращою буде вентиляція легень. Однак у всьому необхідно почуття міри. Надмірно глибоке дихання може викликати перенасичення киснем і призвести до запаморочення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *