Чому потрібно присідати?

(Голосів: 1. Рейтинг: 5,00 з 5)

Чому потрібно присідати?Присідання є одними з так званих «золотих вправ» бодібілдингу. Вони відмінно зміцнюють не тільки м’язи ніг, але і всього тіла. Дізнайтеся, чому присідання важливі для атлета.

Присідання повинні займати у програмі тренінгу кожного атлета особливе місце. На сьогоднішній день існує досить багато варіацій цієї вправи, але припускають схожу біомеханіку руху за невеликими винятками. Щоб досягти максимального результату від присідань, вам слід добре вивчити техніку виконання руху. Давайте розглянемо ті переваги, які дають спортсмену присідання і тим самим стають необхідною складовою будь-якої програми тренінгу.

Відразу слід зауважити, що переваг у присідань значно більше, ніж ми сьогодні розглянемо. Зупинимося лише на найбільш значних.

Зміцнюють м’язи всього тіла

Присідання не тільки сприяють зміцненню м’язів ніг, але також розвивають сухожилля, розташовані під колінними суглобами і інші м’язи. При виконанні вправи в організмі посилюється секреція соматотропіну і чоловічого гормону. Як відомо, ці речовини є потужними анаболіками, що прискорюють ріст м’язів.

Прискорюється жироспалювання

Вчені встановили, що м’язи вимагають багато енергії для підтримки своєї працездатності. Чим більшою м’язовою масою володіє атлет, тим швидший її метаболізм і, як наслідок, процес ліполізу.

Присідання володіють великим функціоналом

Раніше багато фахівців силового спорту вважали присідання не функціональним рухом. З цієї причини вони в основному стояли на «озброєнні» тільки досвідчених атлетів. Сьогодні все змінилося, і початківці атлети також активно використовують присідання в своїх програмах тренінгу. Створено багато методів зниження ризику отримання травми атлетами і кожен може оцінити ефективність вправи.

Підвищується рухливість

Вправа не тільки сприяє підвищенню фізичних показників в нижній частині тіла, але також і підвищує рухливість всього тіла атлетів. При виконанні руху з максимальною амплітудою спортсмен добре опрацьовує м’язи і при цьому практично не відчуває втоми в ногах.

Поліпшується координація

Координація дуже важлива для бодібілдера, хоча деякі атлети не бачать взаємозв’язку. Велика кількість вправ задіює різні м’язи і чим кращою координацією володіє спортсмен, тим швидше буде йти набір маси м’язів.

Знижується ризик отримання травм

Це твердження може на перший погляд здатися абсурдним, так як скрізь згадується про можливість нанесення травми колінним суглобам при неправильному виконанні вправи. Але цей рух задіює велику кількість допоміжних м’язів, які дуже важливі для запобігання отримання пошкоджень при роботі над іншими м’язами. Також слід зауважити. Що при цьому поліпшуються м’язово-нейронні зв’язки, що також сприяє зниженню ризику отримання травми.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *