Анатомія ніг

(Голосів: 1. Рейтинг: 5,00 з 5)

Анатомія нігЩоб максимально ефективно підбирати вправи для різних груп м’язів, слід розбиратися в їх анатомічних особливостях.

Давайте дізнаємось, з яких м’язів складаються наші ноги.

Завдяки здатності ходити на двох ногах, люди економлять багато енергії. Для порівняння можна навести шимпанзе, які під час пересування рачки витрачають в чотири рази більше калорій, ніж людина. Давайте розберемося, з яких м’язів складаються ноги.

Групи м’язів ніг

Під ногами маються на увазі стегна і гомілки, які також називають литковими м’язами. Найбільш складними в анатомічному плані є стегна, які складаються з трьох м’язових груп:

  • Передній відділ – згиначі стегна;
  • Задній відділ – розгиначі стегна;
  • Середній (медіальний) відділ.
Анатомія ніг

Анатомія ніг

Будова м’язів стегна

Стегно є найбільш масивною м’язовою групою на тілі людини. Саме воно може розвивати максимальне зусилля в порівнянні з іншими м’язами. Ця м’язова група складається з наступних м’язів:

  • Біцепс стегна;
  • Квадріцепс стегна;
  • М’язи, що приводять стегно до дії;
  • Сідниці.

Найбільшим мускулом в тілі людини є квадріцепс стегна або чотирьохголовий мускул. Його назва пов’язана з наявністю чотирьох м’язів, складових квадріцепса, які називаються головками: пряма, медіальна, латеральна, проміжний широкий м’яз. Квадріцепс стегна є разгиначем гомілки.

Біцепс стегна або двоголовий м’яз включає два м’язи: напівперепончату і напівсухожильну. Це потужний згинач гомілки.

Останнім мускулом, що входять до складу групи стегна є великий сідничний. Це найбільший мускул у всьому тілі. Місцем прикріплень м’язу є тазова кістка і задня стегнова кістка, розташована під тазостегновим суглобом. Найбільше навантаження на сідничний мускул доводиться під час підйому по сходах.

М’язи гомілки

До складу цієї групи входить лише два м’язи – литковий і камбаловидний. Литковий розташовується на поверхні, а камбаловидний – під нею.

Ікроножний м’яз складається з двох відділів (головок): латеральної і медіальної. Він також називається двосуставним, так як проходить через гомілковостопний і колінний суглоби.

Як ми вже говорили, камбаловидный мускул розташований під литковим і проходить тільки через гомілковостопний суглоб. Основним завданням мускула є згинання стопи.

На жаль, багато атлетів мало уваги приділяють розвитку ніг, зміщуючи акцент на руки, спину і груди. Крім цього м’язи ніг досить важко тренувати і це для багатьох спортсменів сама зненавиджена м’язова група. Але треба пам’ятати, що тіло має розвиватися гармонійно, і як би важко не було тренувати ноги, це необхідно робити.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *