Як урізноманітнити тренування?

(Голосів: 2. Рейтинг: 5,00 з 5)

Ні для кого не секрет, що тренування в тренажерному залі досить нудні і одноманітні. То кардіо по півгодини в одному монотонному режимі, то 5 однакових підходів, та ще й по 20 повторень в кожному підході. Загалом, ті, хто тренується досить довго, часто відчувають нудьгу від таких занять.

У даній статті ми поділимосья з вами тими прийомами, які допоможуть урізноманітнити тренування.

Робіть тільки по одному підході

І справді, якщо робити не по 3 – 4 підходи, як зазвичай, а по одному, але набагато більше вправ, то тренуватися стає веселіше. Метод цей працює так: замість 3-х підходів однієї вправи, зробіть по одному підході, але схожих вправ. Наприклад, замість 3-х підходів присідань зі штангою зробіть:

  • 1 підхід присідань зі штангою;
  • 1 підхід присідань в Гакк тренажері;
  • 1 підхід жиму ногами.

М’язи отримають якщо не ту ж саму, то дуже схоже навантаження. Але коли ви будете знати, що вам потрібно все робити все по одному підході – стане набагато легше тренуватися. Таким чином, можна зробити не 7 вправ по 3 підходи, а 21 вправу по одному підході.
Чергуйте різні тренувальні тижні

Більшість тренувальних планів, це тренування з тижневим циклом. Це коли з тижня в тиждень повторюються одні й ті ж тренування. Але так робити не обов’язково. Адже можна чергувати 2, 3 і 4 різні тижні. І в цих різних тижнях можна не тільки робити різні вправи, а й різні методи тренувань.

 

Посперечайтеся з кимось

Наприклад, поспорьте, що ви підтягнеться 20 разів. Або поспорьте, хто більше разів підтягнеться. Загалом, суть цього методу полягає в тому, щоб тренування перетворити в змагання або в гру.

 

Спробуйте нову вагу

Припустимо, ви вже півроку присідає по 80 – 100 кг і по 10 – 6 повторень. Візьміть таку вагу, яку ви вже давно, або взагалі ніколи не пробували. Наприклад, спробуйте сісти на 1 – 2 повторення. Якщо ж ви навпаки працюєте постійно з великими вагами, то поставте маленьку вагу, але зробіть її раз 30.

Справа в тому, що нашій психіці приїдається все те, що повторюється день у день. І одна і та же вага вже перестає розганяти кров і насичувати її адреналіном.

 

Поміняйте техніку вправ

Нова техніка, це завжди нові відчуття. А нові відчуття, це завжди цікаво. наприклад:

  • зробіть тягу штанги в нахилі не звичайним, а зворотним хватом (або навпаки);
  • зробіть присідання зі штангою з паузою 3 секунди в низу;
  • зробыть не жим гантелей сидячи, а жим гирь;
  • зробіть випади з гантелями не звичайні, а з передньою ногою на підставці;
  • зробіть пуловер лежачи не з гантелями, а зі штангою.

Загалом, варіантів може бути купа. Головне, це внести якийсь новий елемент в кожну вправу. Такі елементи не тільки змусять ваші м’язи працювати трохи по-іншому, але ваш мозок буде сприймати ці вправи як щось новеньке.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *