Як збільшити силу м’язів без зростання маси?

(Голосів: 2. Рейтинг: 5,00 з 5)

У даній статті спробую вам відповісти як збільшити силу м’язів без зростання маси.

Не кожен чоловік хоче збільшувати свою м’язову масу нескінченно. А ось нескінченно збільшувати силу – хоче будь-хто! І одного разу настає момент, коли форма тіла і вага вже влаштовують, а сила – ні.

Чому таке відбувається? Та тому що справжній чоловік ЗАВЖДИ хоче бути ще сильнішим, ніж він є! Разом з тим, багато хто розуміє, що сила – є маса. А маса – є сила. Тобто, щоб стати ще сильнішим – потрібно стати ще більшим. Але більшим ставати вже не хочеться.

Як же бути? Зараз я вам розповім деякі хитрощі, які допоможуть вам збільшити силу без зростання маси.

Натуральне харчування

Якщо ви не хочете, щоб у вас росла вага, то потрібно споживати рівно стільки калорій, скільки ви витрачаєте. Харчування, це головний фактор, що утримує вагу на одному рівні. Якщо споживання калорій дорівнюватиме витраті калорій, то додатковій вазі тіла просто не буде з чого братися. Загалом, тут все досить просто. Вираховуєте, скільки ви витрачаєте на добу, і харчуєтеся приблизно як зазначено в меню.

Спортивне харчування

З спортивного харчування вам потрібні будуть такі препарати, які прямо не впливають на зростання маси, але впливають (хоча б не прямо) на зростання сили. Це такі препарати як: креатин, екдистерон або трібулус, вітамінно-мінеральні комплекси ВСАА, препарати для захисту суглобів. Креатин хоч і затримує воду, але не в великих кількостях. Крім цього, вода тут же йде, як тільки ви припиняєте його пити. Екдистерон або трібулус стимулюють вироблення тестостерону організмом. А чим вище його рівень, тим ви сильніші. Вітаміни та мінерали дають вам як мінімум добре самопочуття. Що також позитивно позначається на вашій силі. Ну а ВСАА – відновлюють структуру м’язів.

Виходить, що вживання навіть всіх цих препаратів одночасно, не приводитиме безпосередньо до зростання маси. Хоча, побічно може вплинути на неї. Однак не забувайте, що ви будете харчуватися як для підтримки ваги, і, по ідеї, вага не повинна вирости. Зате ось силу ці добавки збільшать помітно.

Чи знаєте ви: ідеальна швидкість схуднення – 1 кг в тиждень. Якщо худнути швидше, то будуть руйнуватися м’язи

Базові вправи

Всі знають, що для зростання сили потрібні базові вправи. Але вони ж добре ростять і масу. Що робити? Робити базу. Але робити її з невеликою кількістю повторень. Від 1 до 6 повторень. Ізолюючі вправи теж потрібні. Але вони потрібні для того, щоб розбавити базу. Адже якщо ви будете робити тільки базу, та ще й по 1 – 6 повторень, то ви швидко виснажете не тільки свій опорно-руховий апарат, а й втомитеся психологічно. Досить буде по 4 базових – 2-3 ізолюючих вправи за тренування.

Кардіо

Трохи кардіо не зашкодить. Воно потрібне для того, щоб ви могли частину зайвих калорій (якщо раптом вони з’являться) переробити в енергію. Досить буде, наприклад, бігати 2 рази в тиждень по 30 хвилин. Це не повинно позначитися на зростанні сили. Разом з тим, ризик набрати зайву вагу буде набагато нижчим. Якщо ж ви ведете досить активний спосіб життя: багато ходите по роботі або у вас фізична праця, то кардіо вам, швидше за все, не знадобиться.

Висновки

Наприкінці хочу сказати досить потрібну думку. Справа в тому, що зростання сили без зростання маси досить обмежене. Тобто ви зможете нарощувати свої силові показники без зростання маси тільки перші кілька місяців. Поки не досягнете своєї  генетичної межі. Потім щоб хоч трохи збільшити силу – потрібно буде збільшити вагу тіла. Крім цього, чим більш людина тренирована, тим менше у неї ресурсів для збільшення сили без зростання ваги. Добре тренованим атлетам, які, наприклад, багато років займалися пауерліфтингом або іншим силовим спортом, вже практично неможливо істотно збільшити силу без зростання ваги. Ну і пам’ятайте, що працювати досить довгий час тільки на силу – небезпечно. В першу чергу це небезпечно для ваших суглобів. Тому я рекомендую робити упор на силу не довше 3-х місяців. А по хорошому, цілком достатньо 2-х. Потім потрібно буде перемикатися на інші цілі. Удачі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *